Eylül Ayı Geleneksel Öğle Yemeği

P.O.Y.D. Geleneksel Öğle yemeğinde ülke ve turizmdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin aylık olarak düzenlediği yemekli toplantısı, bu ay Kempinski Hotel The Dome otelinde gerçekleştirildi. Turizm sezonunun son durumuna ilişkin çok net değerlendirmelerin yapılabileceği bir zamanda gerçekleşen yemeğe, katılım oldukça yüksekti.

P.O.Y.D.'un iletişim sponsoru Media Koala'nın destekleri ile gerçekleştirilen yemekte; P.O.Y.D. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kızıldağ, yaptığı açılış  konuşmasında; 2015 sezonunun Türkiye Turizmine etkilerini değerlendirmesinin yanı sıra 2016 sezonu ile ilgili öngörülerini de paylaştı. Her durumda pozitif düşünceler ile ilerlemenin daha faydalı olacağını belirten Kızıldağ, büyük bir potansiyele sahip ülkemizin çok önemli başarılara imza atacağına inandığını sözlerine ekledi.

Media Koala'nın iştirak şirketi olan HotelChk, toplantıda sektöre çok önemli yenilikler getiren platformunun yeni geliştirmeleri ile ilk kez görücüye çıktı. HotelChk kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Devrim Köse; değişen misafir profili ve gelişen teknolojiyle birlikte Türk Turizmine güç katan, tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği HotelChk platformunun relansmanını gerçekleştirdi. ''Mobil Devinim'' olarak adlandırdığı ve aslında içerisinde baş döndürücü bir hızla ilerlediğimiz teknoloji gelişimini ve bu gelişimin diğer bir deyişle ''devinimin'' hem hayatımızda hem de seyahat alışkanlıklarımızda neleri değiştirdiğini çarpıcı rakamlarla ortaya koyan Köse, katılımcılara yönelttiği sorularla bu gelişimin ne kadar içinde olduğumuzu da gözler önüne serdi.

Turizmin geleceğinde önemli bir rol oynayan teknolojinin geldiği son noktada, tamamen ülkemizde geliştirilen bu uygulamaya; Turkcell gibi küresel bir güç, uygulamanın satış kanalında destek sunuyor. Bu desteğin yanı sıra Turkcell’in, uygulama içerisinde teknolojik olarak da gelişime katkı sağlamasıyla HotelChk; hem misafirlerin hem de turizm profesyonellerinin kullanımına, benzerine az rastlanır çözümler sunuyor.
Relansman sonrası konuşma yapan Başkan Kızıldağ’ın “Türk yatırımcıların sektöre yönelik bu tarz geliştirmelerde yer aldığını görmekten ve Türkiye potansiyeline olan katkılarından dolayı gurur duyduğunu” belirtti. Toplantıda; üyeliği onaylanan Okan Küçükmustafa, Mutlu Coşkun ve Kayı Kayım’ın üyelik belge ve rozet takdimi töreninden sonra, Kempinski The Dome Hotel adına Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Akkanat’a teşekkür plaketi verildi. Toplantı, gündem konuşmaları ve sektördeki daralmaya dikkat edilmesi gerektiği ifadeleri ile sona erdi.