Batman`da profesyonel otelcilik gençler ile gelişecek

Batman`da profesyonel otelcilik gençler ile gelişecekBatman`da profesyonel otelcilik gençler ile gelişecek

Batman Profesyonel Otel Yöneticiliği ile tanışıyor.Batman son dönemlerde çözüm sürecinin etkisi ile turizmde atılım yaparken yeni turizm yatırımlarının bölgeye gelmesi bölgedeki genç Turizmcilerin Profesyonelleşmesine neden oluyor.

Real Konak Hotel`in başarılı yöneticilerinden Hüseyin Aslan POYD üyesi olarak bölgede bir ilki gerçekleştirdi. Real Konak Hotel yöneticilerinden genç turizmci Hüseyin Aslan, POYD üyeliğine ve bölgedeki genç turizmcilerin geleceğine dair çok özel açıklamalarda bulundu.
Hüseyin Aslan Yaptığı açıklamada : “ Çözüm süreci ile Batman’da turizm yukarı yönde bir ivme kazandı.Bu gelişim bizleri de gelişmek ve profesyonelleşmek konusunda adımlar atmaya itti.

POYD üyeliğim bu zorunluluktan doğan bir gereklilikti.Tüm Turizm yöneticilerimiz artık profesyonelleşmek zorundalar.Bu artık Batman’ın olmaz ise olmazı.

Bölgemiz turizminin gelişimi için genç, proaktif ve Profesyonel Yöneticilere ihtiyacımız bulunuyor.Gençlerin eğitimi için Turizm Sektörünün içinden gelen,turizm eğitimi almış genç profesyonellerin mutlaka görevlendirilmesi gerekiyor.Eğer mevcut yöneticiler alt kadrolarını Profesyonel otelcilik kurallarına göre eğitmezler ve koltuk sevdası ile hareket ederler ise bu durumun kaybedeni Batman olacaktır ve olmaktadır.Bu noktada herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet ediyorum.Batman’ın ilk POYD üyesi Yöneticisi olarak ilimize hayırlı olsun diyorum.”dedi.