Unilever Food Solutions geleceğin şefleri ve turizmcileriyle buluştu

Unilever Food Solutions geleceğin şefleri ve turizmcileriyle buluştu

Ev dışı gıda sektörünün gelişmesi için eğitime büyük önem veren ve öncü çalışmalar yapan Unilever Food Solutions, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği iş birliğiyle bu yıl Antalya’da ilk kez Turizm ve Aşçılık Kariyer Günleri düzenledi.

Ev dışı gıda sektörünün lider şirketi Unilever Food Solutions ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Turizm ve Aşçılık Kariyer Günleri, Antalya Anadolu Otelcilik & Turizm Meslek Lisesi ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında geleceğin şefleri ve turizmcileri olacak öğrencilere, Unilever Food Solutions’ın markaları ve hizmetleri anlatıldı. Unilever Food Solutions’ta kariyer imkanları hakkında da bilgiler verilen öğrencilerin önünde yaz aylarında şirket bünyesinde çalışan 13 şefin ekibinde ‘Proje Stajyeri’ olarak yer alabilmeleri için de bir kapı açıldı. Kariyer Günü’nde ayrıca ilgilenen öğrencilere, ev dışı tüketimde en çok sunulan ‘Yemek ve Tatlı’ eğitimlerine katılmaları için de çağrıda bulunuldu.

Arsan: “Geleceğin şefleri ve turizmcilerini profesyonel dünya ile tanıştıracağız”

Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan, “Unilever Food Solutions olarak, şeflere mutfakta ilham verecek profesyonel malzemeler, hizmetler ve çözümler geliştiriyoruz. Onların her alanda iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Bunun için de genç ve dinamik bireylerden oluşan bir kadroyla çalışmaya önem veriyoruz. Şefleri yakından anlamak için Türkiye’de kadromuzda 13 şef bulunuyor. 74 ülkede faaliyet gösteren şirketimizin globalde bünyesinde ise 500’ün üzerinde şef bulunuyor. Türkiye’de bu global bilgi birikimini de sektöre sunuyoruz. 

Gerek meslek liselerinde gerekse üniversitelerin ilgili alanlarında eğitim gören genç yetenekler, işimizin geleceğe taşınması adına son derece önemli. Geleceğin şefleri ve turizmcileri olacak bu gençlerle iletişim kurarak; onlara şirketimizi tanıtmak, kariyerlerini en doğru şekilde yönlendirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Bu anlamda Antalya’da ilk kez düzenlediğimiz Turizm ve Aşçılık Kariyer Günleri ile gençlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Onlar hem sektörümüzün hem de şirketimizin geleceğini temsil ediyor.”

Kızıldağ: “Geleceğin turizmcilerinin kariyer planlamalarına yön gösterecek bir proje başlattık”

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ali Kızıldağ, “Otelcilik mesleği ve turizm sektörünün gelişmesiyle ilgili çalışmalar yapmak Derneğimizin kuruluş amaçlarının en başında yer alıyor. Bu sebeple üç yıldır sponsorumuz olan Unilever Food Solutions ile birlikte bu yıl ilk kez geleceğin yöneticileri ve turizmcilerinin kariyer planlamalarına yön gösterecek bir proje başlattık. Bu projenin gerçekleşmesinde rol alan öncelikle Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrenci ve öğretim üyelerine, Unilever Food Solutions ekibine teşekkür ederiz.”

Çizel: “Turizm ve Aşçılık Kariyer Günleri, bölgemizde turizm sektörüne ve öğrencilerimize önemli katkılar sağlayacak”

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Beykan ÇİZEL, “Turizmin başkenti Antalya’da sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşlarından POYD ve ev dışı gıda sektörünün önemli temsilcisi Unilever Food Solutions işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu projenin bölgemize ve öğrencilerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak alanlarında uzman öğretim elemanlarımız tarafından derslerde verilen teorik bilgilerin pratikteki yansımalarını öğrencilerimize aktarmak için tasarlanan bu projeyi uygulayan POYD ve Unilever Food Solutions’a hem mesleki eğitime hem de mezunlarımızın istihdam olanaklarının arttırılmasına yönelik sağladıkları destek için müteşekkiriz. Bu projenin sürekliliğini ve işbirliğimizin artarak devamını diliyoruz.”