NASUH MAHRUKİ, POYD TOPLANTISININ KONUĞU OLDU

Unilever Food Solutions ile Calista Luxury Resort Otel’de düzenlenen Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) Toplantısı’na AKUT Kurucu Başkanı ve Everest’in zirvesine tırmanan ilk Türk dağcı Nasuh Mahruki katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kızıldağ, “2014 yılına hazırlanan turizm sektörü fuar katılımları, road showlar ve workshoplarla hem ürünlerini tanıtıyor hem de dünyadaki yeni gelişmeleri ve trendleri takip ediyor. POYD olarak düzenlediğimiz toplantılarda bölgesel olduğu kadar ulusal ve uluslararası deneyimleri de dinleme fırsatını yakalıyoruz. Farklı konu ve konuklarımızla yeni açılımlara yelken açıyoruz” dedi.Unilever Food Solutions Kanal Pazarlama Direktörü Emel Akman ise “Geçtiğimiz yıl, Antalya turizmin lokomotifi olmaya devam etti. Yabancı konuk sayısı açısından Paris ve Londra’nın ardından en çok ziyaret edilen 3’üncü şehir Antalya oldu. Unilever Food Solutions olarak, turizmin öncü şehri Antalya otellerine 2014 yılında çözüm ortağı olmayı sürdüreceğiz. Turuncu Destek Paketi kapsamında her şey dahil otellerin değişen ihtiyaçlarına özel ürün/hizmetler sunmaya, otel yöneticiliği ve personel eğitimlerine devam edeceğiz. Geçen yıl olduğu gibi otel mutfaklarında atık yönetimi optimizasyonunun sağlanması ve otellerin digital çözümler konusunda bilgilendirilmesini hedefliyoruz” seklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından konuşma yapan Nasuh Mahruki ise şunları söyledi:

“Kendi yaşamının öncüsü olmak demek, kendi yaşamının lideri olmak demektir. Bugünün sonuçlarının yarının sebepleri olduğunun farkında olmak demektir. Zor bir şeyin ilk kez yapılması ile onuncu kez veya yüzüncü kez yapılması arasındaki asıl fark zorlukların psikolojik tarafında, algılanma biçiminde hissedilir. Çoğumuz iyi ve güvenilir kılavuzların yol göstericiliği ve desteğiyle büyük mesafeler kat edebiliriz, ama zor ve değerli konularda ilkleri başarmak ancak bazılarımız için mümkündür.”