Ağustos Ayı Geleneksel Öğle Yemeği

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Ağustos ayı yemekli toplantısını EXPO 2016 Antalya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

2017’ye umutla bakıyoruz.

Toplantının açılışını POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kızıldağ yaptı. Ağustos ayı yemekli toplantılarını EXPO 2016 Antalya’da yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Kızıldağ, turizm gündemine ilişkin kısa bir değerlendirme de yaptı. Kızıldağ, Erdoğan ve Putin’in Rusya’da yaptığı görüşme, kamu personeline getirilen izin yasağının kaldırılması ve İran hükümetinin Türkiye’ye yönelik tur satışlarındaki yasağı kaldırmasını Türk turizmi için önemli gelişmeler olduğunu söyledi. Kızıldağ, bu olumlu gelişmeler ışığında 2016 yılını kapatıp 2017’ye umutla baktıklarını söyledi.

Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Araştırması

POYD üyeleri ve EXPO 2016 Antalya yönetiminin katıldığı toplantının konuğu ise Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak oldu. Prof. Dr. Nazmi Kozak, turizmcileri “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Araştırması” hakkında bilgilendirdi. Kozak şöyle konuştu: “Türk turizminin muhteşem bir öyküsü var. Turizm sektörümüzün 50 yıllık tarihini araştırdık. Türkiye’nin bütün turizm bölgelerinde görüşmeler yaptık. 522 kişi ile görüştük. Bu araştırma sonucunda da 9 ciltten oluşan 7 bin 700 sayfalık bir kitap serisi oluşturduk” dedi.

EXPO’dan turizmcilere çağrı

Toplantıda turizmcilere seslenen EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Fırat Işık, turizmcilere işbirliği çağrısında bulundu. Antalya’nın “EXPO 2016 Antalya” gibi büyük bir değere sahip olduğunu söyleyen Işık, “EXPO 2016 Antalya hepimizindir. Siz turizmcilerin fikirlerine ve eleştirilerine her zaman açığız. Gelin eksiklerimizi ve neler yapabileceğimizi konuşalım” dedi.

Toplantını sonunda POYD’un yeni üyesi Ayşe Esen’e üyelik belgesi takdim edildi. POYD üyeleri toplantı sonrasında EXPO 2016 Antalya sergi alanını gezdi.