POYD’UN KONUĞU BOĞAÇ ŞİMŞİR OLDU

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) Geleneksel Öğle yemeği organizasyonunu bu kez Limak Lara Deluxe Hotel’de gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir'in konuşmacı olarak katıldığı ve POYD Başkanı Ülkay Atmaca'nın ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel öğle yemeğine ilgi büyük oldu.

Yeni ürünlerle pazarda fark oluşturmaya devam ediyoruz!

Eczacıbaşı markası Vitra olarak, Bozüyük’de Eskişehir Yolu üzerinde yer alan ARGE Merkezlerinde geliştirdikleri yeni ürünler hakkında katılımcılara bilgiler Boğaç Şimşir, sektörde lider bir marka olmanın getirdiği sorumlulukla kullanıcılara değer sağlayan ürünlerin yenilikçi yönlerini artırmaya devam ettiklerini söyledi. Yeni akıllı Kolzetler ile banyo sistemleri ile gelinen son durumu da paylaşan Şimşir “Grubumuzun tüm faaliyet alanlarında geliştirdiğimiz yeni ürünlerle pazarda fark oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.
POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) Başkanı Ülkay Atmaca da konuk Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir’e teşekkürlerini sunarak kendisine bir teşekkür plaket verdi. Atmaca yemek sonrası turizmdeki gelişmeleri de paylaşarak açıklamalarda bulundu.

Şu anda kış rezervasyonları gayet iyi!

Ülkay Atmaca “İki hafta önce Londra’da turizm fuarındaydık. Fuar bizler için oldukça iyi geçti. İngiltere pazarındaki artış devam edecek. Şu anda kış rezervasyonları gayet iyi. Antalya’mızda hava mükemmel gidiyor. Şu anda hava sıcaklığı 21-25 derce arasında ve insanlar deniz ve havuzda. Golfçülerde bir artış var. 2020 yılı içinde şu ana kadar elimize gelen sayılara göre, 2020 yılının da 2019 yılı kadar iyi geçeceği yönünde” dedi.

İç Pazar vazgeçilmezimiz!

İç Pazar konusunda da açıklamalarda bulunan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, İç pazarın kendileri vazgeçilemez olduğunu ifade ederek “İç pazarın bir kenara itilmesi mümkün değil. Çünkü 2016 yılı gibi krizlerde bizleri ayağa kaldıran yegâne sektör iç pazardı. İç Pazar yaz kış var. Bugün ara tatildeyiz bütün otellerimizde misafirlerimiz var. Ara tatilin ilk defa uygulanmasına rağmen 50 bin kişi seyahate çıktı. Nisan ayında bu sayı daha da artacaktır. 2020 yılı ile erken rezervasyonlar başladı. İç pazarda da erken rezervasyon hareketliliği yaşanıyor. İç turizmin önemini bütün meslektaşlarım biliyordur. Çünkü iç Pazar turizmin vazgeçilmezi. Bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkenin insanı da bu cennet vatanda tatil yapması en büyük önceliğimiz. Bu yüzden iç Pazar bizim için çok önemli” dedi.
Konaklama vergisi sektöre çok büyük vurulan bir darbe!

Konaklama vergisi konusunda da açıklamalara  bulunan Atmaca“Konaklama vergisi, şu ana kadar iyi giden sektöre bir darbe diye değerlendiriyorum. Çünkü yüzde iki çok büyük bir rakam. Zaten turizmi geliştirme ajansı ile birlikte hiç hesapta olmayan bir vergi başlamıştı. Bu yeni gelen konaklama vergisinin tahsilatı, uygulama şekli, nasıl ödeneceği, kimin ödeyeceği bir sürü soru işareti var. Uluslararası arenada rekabet etmeye çalışırken, işler bu kadar iyi giderken yüzde iki cirodan konaklama vergisi sektöre çok büyük vurulan bir darbe”dedi.

Turizm profesyonelleri bu işin emekçileri!

AKTOB ( Akdeniz Turistik Otelciler Biriliği ) Başkan Yardımcısı ve Limak Otelleri Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu da yaptığı konuşmasında “Sizleri burada ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Özellikle Profesyonel Otel Yönetivcileri Derneği’nin Başkanı ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyorum. Bizleri temsil yetkisi olarak muazzam bir şekilde temsil ediyorlar.  Turizm profesyonelleri bu işin emekçileri. Biz ne kadar patron ve kili olsak da bu işin emekçileriyiz. Bizden başlayarak alta doğru hizmet eden çok değerli dostlarımızı, kardeşlerimizi temsil ediyoruz. Bu anlamda yükümüz ağır” diye konuştu.