POYD Eylül Ayı Geleneksel Öğle Yemeği

POYD Eylül Ayı Geleneksel Öğle Yemeği  Sherwood Exclusive Lara'da gerçekleşti.  Yemekli toplantının konuşmacı konuğu Öğretim Görevlisi Ertan Beceren'di.  Yemek öncesinde bir sunum yapan Ertan Berecen, üyeleri kurum felsefesi, yönetim, kurum içi çatışmaların stratejik çözümleri konularında bilgilendirdi.

 

Ortak Kurum Dili Oluşturulmalı

Ertan Beceren kurumların yönetimi hakkında konuşmasında turizm profesyonelleriyle yönetimsel tüyoları paylaştı. "Kurumlarınızda, çalışanlarınızı ikna etmeyin, inandırın. Kurum içinde edep, adap ve usül önemli bir unsur. Yönetici olarak söylemlerinize dikkat edin. Kurum içi ortak bir dil oluşturun ve kurumsal sistem iyi kurun ki ki şahıslar değişse de işleyiş aksamasın "

 

Stratejik Düşünce Önemli

Beceren konuşmasının devamında "Vefasız  ve değişken insan profili ile karşı karşıyayız bunu çözmenin yolu psikoloji ve felsefedir. Kurum felsefesi, yönetici felsefesi ve çalışan felsefesi ayrı ise kurum içi çatışma ortaya çıkar. Sürdürülebilir ve istikrarın sağlaması için kurumun kalp grafiğini çıkarın. Sonuç olarak; insanı okuyup anlamak ve ona göre yönetmek en önemli ilke. Stratejik düşünce ile yönetim şart. Olaylara hâkim olarak senaryo yazmalı bu şekilde kurum içi yönetim sağlamlaştırılmalısınız" dedi.

 

ÜLKAY ATMACA: Üç Yıl İçinde İmkansızı Başardık

POYD Başkanı Ülkay Atmaca yemekli toplantının açılış konuşmasını yaptı. Atmaca konuşmasında  2019 değerlendirmesi yaparak 2020 için ön görülerini paylaştı. "Kasım ayında başlayacak olan EB dönemini doğru yönetebilirsek ve eksiklerimizi tamamlarsak 2020 yılında başarılarımıza devam ederiz. 2016 yılında yani üç yıl önce ne yapacağımızı kara kara düşünürken şimdi bugün tüm zamanların en çok turist getiren bir iliz. Üç yılda imkansız başardık. Şu an 2018 yılının yüzde 17 üzerinde bir seyir izliyoruz. Bu konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." Dedi.
 

Yeni POYD Üyelerine Plaket

Toplantının sonunda POYD'un yeni üyeleri olan Barış Aslantürk; Sezer Şener, Önder Seven ve George Maştaoğlu'na plaketleri takdim edildi. Başkan Ülkay Atmaca bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan  Sherwood Exclusive Lara Ailesi'ne teşekkürlerini bir plaket ile iletti.