Kadrajımda Antalya Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin 2021 yılında “ Kadrajımda ANTALYA” adı altında başlattığı Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Antalya'nın turizm tanıtım çalışmalarında kullanılmak ve  sektöre yeni fotoğraflar kazandırmak  amacıyla, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği'nin (POYD) 2021 yılında “ Kadrajımda ANTALYA” adı altında başlattığı Fotoğraf Yarışması 31 Ocak 2022 günü sona erdi.

Dünyanın her tarafından Fotoğrafçılara açık olarak düzenlenen  yarışma, uluslararası fotoğraf yarışması kuralları çerçevesinde  düzenlendi ve yarışma jürisi tarafından  değerlendirildi.

 “ Kadrajımda ANTALYA” Fotoğraf Yarışması’na 142 fotoğrafçı, 542 fotoğraf ile katıldı. 

Yarışma duyurularında, fotoğrafçılardan “Antalya’ya turist olarak gelmek isteyen kişilerin neden Antalya’yı seçmeleri gerektiğini gösterecek kadrajlara” yer vermeleri istendi. Antalya’nın tarihi, doğal güzellikleri ve kültürü ile insan öğesine de yer verilmesi öngörülen fotoğraf çekimleri yapılması yarışma şartnamesinde  yer aldı. 

Yarışma Jürisi Üyeleri,  POYD Yönetim Kurulu  Başkanı Ülkay Atmaca, POYD Kurucu Üyesi Avni Aker, Coşkun Aral, Reha Bilir, Erol Doğaner, Burak Şenbak ve Akın Acar ilk değerlendirmeleri yaparak, 05 Şubat 2022 tarihinde en çok oy alan fotoğrafları birlikte değerlendirerek, yarışmada ödül alan ve sergilenmeğe değer bulunan  fotoğrafları belirlediler. 

Sille Sanat Sarayının organizasyon sponsoru olarak desteklediği fotoğraf yarışmasına, POY'dun  Ana Sponsorları Eczacıbaşı Profesyonel ve  Vitra ile diğer sponsorlarımız Eren.g Event, Graphx, Holiday Medya, Flexi Group  destek vermiştir. Ayrıca, Xanadu Hotels sponsor olarak katkı sağlamıştır.

Yarışmaya Antalya ili sınırları içinde çekilmiş fotoğraflar katılmış ve dereceye giren, ödül alan fotoğraflar belirlendiği gibi,  sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar da seçilmiştir. 

Fotoğraf yarışmasında kazanan ve sergilenecek fotoğraflar aşağıdaki

https://antalya.yarismasistemi.com/Visitor/YarismaSonuc/2  yayınlanmıştır. 

 POYD olarak Mart ayı içerisinde  düzenleyeceğimiz ilk toplantımızda ödül alan fotoğraflar ve ödüllerimiz,  değerli Jüri üyelerinin katılımı ile sahiplerine takdim edilecektir. 

 

“ Kadrajımda ANTALYA” Fotoğraf Yarışması’na katkıda bulunan Jüri Üyelerimize, Organizasyon Sponsorumuz Sille Sanat Sarayı’na, yarışmaya destek veren derneğimizin değerli sponsorlarına teşekkür ederiz. 

POYD