Benim İşim Benim Geleceğim AB Projesi

İş Garantili Aşçı Yardımcısı ve Servis Elemanı Yardımcısı Meslek Kursları Benim İşim Benim Geleceğim AB Projesi
 
Odamız tarafından yürütülmekte olan “Benim İşim Benim Geleceğim” isimli AB projesi kapsamında turizm sektörüne yönelik Aşçı Yardımcısı ve Servis Elemanı Yardımcısı mesleklerinde işsiz gençlerin mesleki eğitim alması ve istihdam edilmeleri amacıyla 25.03.2016 Cuma günü saat 09:30’da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda mülakatlar gerçekleştirilecektir. İlgilenen 15-29 yaşları arasında, en az ilkokul mezunu ve İŞKUR’a kayıtlı olan işsiz kişilerin mülakatta hazır bulunması gerekmektedir.
 
Odamız tarafından hazırlanan, " Benim İşim Benim Geleceğim" isimli projemiz, sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYE II) Hibe Programı kapsamında, hibe almaya hak kazanmıştır.. %90’ı Sözleşme Makamı tarafından, %10’u Odamız tarafından finanse edilen 372.199,50 Avro toplam bütçeli projemiz, 01.03.2016 tarihi itibari ile başlamış 1 yıllık projedir.
 
Proje; mesleki ve yenilikçi eğitim yöntemleriyle daha fazla istihdam edilebilir bir genç nüfusun yaratılmasına, eğitim/öğretim ve işgücü piyasasının ihtiyaçları arasında daha güçlü bir bağ oluşturarak genç işsizliğinin azaltılmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
 
Gerçekleştirilecek olan Aşçı Yardımcısı ve Servis Elemanı Yardımcısı kurslarına katılmaya uygun görülen kursiyerlere;
·         Teorik eğitim ve staj eğitimi süresince günlük brüt 10 Avro ücret ödenecek olup, genel sağlık sigortaları proje bütçesinden karşılanacaktır.
·         Kursları başarı ile bitiren kursiyerler proje iştirakçisi olan TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. ve Barut Yatırımları Turizm A.Ş.’de bir ay süre ile staj eğitimlerini yapacaklar ve bu otel gruplarının bünyesinde istihdam edilecektir.
·         Kursları en iyi ortalama ile bitiren 2 kursiyer Almanya’ya gerçekleştirilecek olan çalışma ziyareti programına proje ekibi ile birlikte katılım sağlayacaktır.
 
Aşçı Yardımcısı ve Servis Elemanı Yardımcısı mesleklerinde işsiz gençlerin mesleki eğitim alması ve istihdam edilmeleri amacıyla 25.03.2016 Cuma günü saat 09:30’da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda mülakatlar gerçekleştirilecektir. İlgilenen 15-29 yaşları arasında, en az ilkokul mezunu ve İŞKUR’a kayıtlı olan işsiz kişilerin mülakatta hazır bulunması hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Eğitim Başlangıç Tarihleri: 
Aşçı Yardımcısı                       04.04.2016 -22.08.2016 Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi
Servis elemanı Yardımcısı      04/04/2016 – 22/07/2016 Mehmet Zeki Balcı Turizm Eğitim Merkezi
 
 
Ek: Başvuru Formu
 
 
Daha geniş bilgi için:
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Çağrı Merkezi
Tel: 314 37 37 Faks: 314 37 38-39-40
www.atso.org.tr