Bekir Akkaş'ın adı Belek'te parka verildi

Geçen yıl yakalandığı amansız hastalık nedeniyle yaşamını yitiren bir dönemin POYD başkanı ve AKTOB Yönetim Kurulu üyesi Bekir Akkaş’ın adı Belek’te bir parka verildi.

Belek Turizm Caddesi'nde üzerinde yer alan parkın açılış töreni pandemi kuralarına da uygun olarak düzenlenen törene Profesyonel  Otel Yöneticileri  Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ve Yönetim Kurulu üyeleri, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Bekir Akkaş’ın eşi Yurdanur Akkaş, oğulları Barış ve Batuhan Akkaş katıldı.

Park açılışında konuşan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, "2002 – 2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanımız olarak da görev yapan kıymetli büyüğümüz Bekir Ağabeyimiz çok değerli bir insandı.

Böyle bir değeri kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Saygıdeğer eşine, ailesine şahsım ve Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ailesi olarak baş sağlığı diliyoruz. Hiçbir zaman unutmayacağız. Mart 2020 tarihinde kaybettiğimiz abimiz, pandemi kısıtlamaları doğrultusunda cenaze töreninde ve  ailesinin yanında bulunamamak bizleri daha da çok üzmüştür” dedi.

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da yaptığı konuşmada, “Böyle anlamlı bir günde burada olmanın heyecanı içerisindeyim. Bence Ülkay Başkanımız ve POYD Yönetimi çok özel bir işe imza attılar. Ben de Bekir Abi'yi Antalya’ya ilk geldiğim yıllardan beri tanıdım.

Turizmin gelişmesi anlamında AKTOB yönetiminde de bizlerle birlikte çalıştı. Turizmin gelişmesi adına yaptığı çalışmaların yanı sıra bizim için yol gösterici bir isimdi. Bir ağabeylik de yaptı. Adı bu parkta yaşatılacak. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Bekir Akkaş’ın oğlu Batuhan Akkaş da yaptığı açıklamada, “Herkese bu emekleri ve düşünceleri için çok teşekkür ediyoruz. Belek bizim ailecek 30 yılımızın geçtiği bir yer. Ben ve kardeşim burada büyüdük.

Elinde büyüdüğümüz sektörün isimlerinin katılımları ile burada olmak, gerçekten mutluluk verici. Her zaman olduğu gibi babamla bir kez daha gurur duyduk. POYD, babamın yıllarıdır içinde olduğu bir kurum. Ülkay Başkanıma ve değerli yönetimine, Serik Belediyesi Başkanı ve Meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bekir Akkaş

Bekir Akkaş