Mayıs Ayı Geleneksel Öğle Yemeği

Profesyonel Otel Yöneticleri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, turizm çalışanlarının turizmde yaşanan bu kriz ortamında yeni borçlar yapmaması, kredi borcuna girmemesi gerektiğini söyledi...


 

POYD’un geleneksel aylık yemekli toplantısı için Rixos Premium Belek otelde yapıldı. Toplantının açılışında konuşan POYD Başkanı Ali Kızıldağ, turizmde bu yıl yaşanan kriz kadar ciddi bir krizin yaşanmadığını belirtti.

Turizmde yaşanan krizin zamanla mutlaka atlatacağını ama dünyanın eski dünya olmayacağının altını çizen Kızıldağ, şunları söyledi:

‘’Artık farklı boyutlara gidiyoruz. Bu kriz ortamında turizm çalışanları ivedi harcamaları dışında harcama yapmamalı, borçlanmamalı, kredi kartlarına yüklenmemeli, kredi ile borçlanmamalıdır. Turizmde her şey daha kötüye gidiyor. Turizm çalışanları da finansal gelişmeleri yakından takip etmelidir. Turizm yatırımcıları, çalışanlarını sürdürülebilirlik anlamında desteklemeleri gerekir. Turizm yatırımcısı turizm yatırımlarının ayakta kalması için farklı alanlardaki yatırımlarından destek vermesi gerekir.’’

Özel’in konuşmasının ardından POYD’a yeni üye olan Sentido Zeynep Golf ve Sentido Zeynep Resort Genel Müdürü Kaplan Uğur Akkor, Titanic Deluxe Belek Genel Müdürü Levent Akkiraz ve Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi Operasyon Müdürü Erdoğan İpek üyelik belgelerini Soli Özel’in elinden aldı.